جمعه, 08 بهمن 1400

هفته‌نامه شماره ۶۸۷ | ۴ بهمن۱۴۰۰

تاخیر در صدور حکم بی‌سابقه نیست

 پاسارگاد: علیرغم گذشت 6 ماه از حضور محمد محمودآبادی به عنوان سرپرست فرمانداری سیرجان اما هنوز حکم فرمانداری وی نیامده است. در این مدت حرف و حدیث‌های بسیاری به گوش می‌رسد عده‌ای معتقدند وی تا قبل از انتخابات بیشتر نیست و عده‌ای دیگر این تاخیر را ناشی از اختلاف نظر فرماندار و نماینده می‌دانند.
سرپرست فرمانداری سیرجان در پاسخ به این سؤال که چرا حکم‌تان نمی‌آید گفت: من خیلی دنبال این مسایل نیستم. بنده تا روزی که در سیرجان باشم انجام وظیفه می‌کنم. از طرفی من که قرار نیست حکم به کسی بدهم اگر قرار بود من بدهم جواب سؤال‌تان را می‌دادم. محمد محمودآبادی گفت: شما می‌دانید تاخیر در صدور حکم بی‌سابقه نیست و حتی آقای استاندار خودشان نزدیک به 9 ماه سرپرست بودند. اختیارات بنده در سرپرستی و در فرمانداری هیچ فرقی باهم نمی‌کند. من دارم محکم کارم را انجام می‌دهم اگر فقط یک روز دیگر باشم در همان یک روز کارم را درست انجام می‌دهم. دیگر بقیه‌اش به قول شما حاشیه است. او در پاسخ به این سؤال ممکن است این تاخیر از سوی کسانی باشد که تمایل ندارند شما فرماندار باشید گفت: من که علم غیب ندارم و هیچ نظری هم ندارم. فعلا بنده و آقای نماینده داریم با هم کار می‌کنیم در همه زمینه‌ها در کنار هم هستیم من به ایشان هم گفتم هرکجا ایشان در کنار مردم باشد، من هم در کنارش هستم و هرکسی هم در مقابل مردم باشد من در مقابلش هستم. به هر حال هدف‌مان هم این است که به مردم خدمت کنیم. از طرفی اختلاف دیدگاه و سلیقه وجود دارد و این یک امر طبیعی است درست است ما در خیلی از جاها اختلاف نظر داریم ولی در خدمت به مردم اتفاق نظر و هدف مشترک داریم.
نماینده مردم سیرجان نیز در پاسخ این سؤال که حکم آقای فرماندار کی می‌آید، گفت: «دارد روال عادی اش را طی می‌کند.» شهباز حسن‌پور در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه بسیاری معتقدند پشت این تاخیر شما هستید و تا قبل از انتخابات فرماندار تغییر می‌کند، گفت: «در بحث حکم فرماندار صادقانه بگویم هیچ‌گونه دخالتی نداشته و ندارم. حکم باید از طریق وزیر کشور امضا شود و مصاحبه‌های تخصصی انجام می‌شود که فرمانداران می‌روند انجام می‌دهند. آنجا شورای معاونین وزارت کشور بررسی‌های لازم را انجام می‌دهند و امیدوار هستم هرچه سریع‌تر حکم آقای فرماندار صادر شود.» او گفت: شهر نیازمند این است که فرماندار با قدرت به کار خودش ادامه دهد و در این مدتی هم که ایشان کارشان را شروع کردند رضایتمندی خوبی را از عملکرد ایشان داشتیم و در بحث سفر سفرا هم ثابت کردند از توانمندی‌های بسیار بالایی برای اداره امور شهر برخوردار هستند». حسن‌پور معتقد است:«اما همه ما باید تابع قانون باشیم و بعضی‌ها فرافکنی و تشویش اذهان عمومی نکنند اینکه بعضی‌ها می‌گویند نماینده دارد توی کار دخالت می‌کند این باعث تضعیف دولت می‌شود و دولت باید پاسخ این افراد را بدهد.» او در جواب سؤال دیگری مبنی بر اینکه پس این کل‌کل‌های‌تان در بعضی جلسات به چه دلیل است،گفت:« من با همه کل‌کل دارم، با کی ندارم؟ مگر من در سخنرانی استاندار ایراد نگرفتم؟»