سه شنبه, 04 آبان 1400

هفته‌نامه شماره ۶۷۴ | ۲۶ مهر ۱۴۰۰

کشف 5 میلیارد ریال کالای قاچاق در سیرجان

 پاسارگاد:  فرمانده انتظامي استان کرمان از توقيف یک دستگاه کامیون حامل انواع وسایل و ابزارآلات برقی قاچاق به ارزش پنج میلیارد و 200 میلیون ريال در شهرستان سیرجان خبر داد.
سردار عبدالرضا ناظری در تشريح اين خبر گفت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان سیرجان هنگام کنترل خودروهاي عبوري محور بندرعباس- سیرجان یک دستگاه کامیون را براي بررسي متوقف كردند. وي افزود: ماموران در بازرسي این کامیون حامل وسایل و ابزارآلات برقی متوجه شدند اسناد گمرکی ارایه شده با کالاهای موجود در آن هم‌خوانی نداشته و در تنظیم مدارک نیز کم‌اظهاری و اظهارات خلاف واقع صورت گرفته و شواهد موجود نشان از قاچاق این محموله دارد. سردار ناظری بیان داشت: در بازرسی از این کامیون پنج هزار و 480 لامپ لوستر، بیش از 127 هزار و 200 عدد صفحه الکترونیکی لامپ، 49 کیلوگرم چسب، 12 قطعه پیچ گوشتی دریلی، 11 دستگاه هویه برقی، سیم لحیم و برخی اقلام دیگر کشف شد.
فرمانده انتظامي استان با اشاره به اينکه برابر نظر كارشناسان ارزش این وسایل پنج میلیارد و 200 میلیون ريال برآورد شده است، تصريح كرد: در اين راستا یک متهم دستگير و با تشکیل پرونده تحويل مرجع قضایي شد.