جمعه, 08 بهمن 1400

هفته‌نامه شماره ۶۸۷ | ۴ بهمن۱۴۰۰

دختر 10 ساله سیرجانی قهرمان چرتکه جهان شد

 پاسارگاد: دیانا اسدی‌پور از سیرجان مقام اول مسابقات بین‌المللی محاسبات‌ذهنی با چرتکه را به دست آورد.
محسن اسدی‌پور پدر دیانا در گفتگو با پاسارگاد گفت: نوزدهمین دوره مسابقات بین‌المللی محاسبات ذهنی با چرتکه توسط انجمن PAMA دیروز در شهر سوپان‌بوری تایلند برگزار شد که دیانا اسدی‌پور از سیرجان و تنها منتخب اعزامی از استان کرمان و جنوب شرق ایران در این مسابقات شرکت و موفق شد در سطح C این مسابقات از بین 165 شرکت‌کننده در این سطح، مقام اول را کسب کند. علاوه بر این موفقیت تیم چرتکه ایران موفق شد به مقام قهرمانی جهان دست پیدا کند.
او گفت: دیانا 10 سال سن دارد و در کلاس پنجم درس می‌خواند و از سه سال پیش در کلاس‌های چرتکه حضور و آموزش دیده است. دیانا چرتکه را در آموزشگاه علمی ریاضی‌پژوهان (نماینده موسسه رسمی کودکان هوشمند در سیرجان) آموخت و همین‌جا جا دارد از خانم رویا مسعودی مربی دیانا که خیلی برایش زحمت کشیدند تشکر کنم ایشان جز مربیان برتر ایران هستند .
اسدی‌پور ادامه داد: با توجه به جهانی شدن سیرجان در بحث گلیم ما از استان کرمان با شعار ( شهر جهانی - کودکان جهانی) شرکت کردیم و همچنین تعدادی گلیم هم به مسئولان برگزاری مسابقات اهدا کردیم. همچنین با توجه به اینکه این مسابقات همزمان با شب یلدای ایرانی برگزار شد در آن شب با پهن کردن سفره یلدا سعی کردیم آداب و رسوم ایرانی را به مردم دنیا بشناسانیم.