یکشنبه, 23 مرداد 1401

هفته‌نامه شماره ۶۹۴| ۲۳ اسفند ۱۴۰۰

با افتتاح ایستگاه سوم پلیس راهنمایی و رانندگی صورت گرفت
تقسیم شهر به سه بخش ترافیکی

 پاسارگاد: عصر روز پنج‌شنبه و با حضور جمعی از مسئولان، سومین ایستگاه پلیس راهنمایی و رانندگی افتتاح شد. این مراسم با حضور سرپرست فرمانداری، دادستان، فرمانده نیروی انتظامی و فرمانده وجمعی از پرسنل پلیس راهنمایی و رانندگی برگزار شد. با افتتاح این ایستگاه که در حاشیه پارک 17 شهریور و نرسیده به چهارراه دانشگاه قرار دارد، جمع ایستگاه‌های درون‌شهری پلیس راهنمایی و رانندگی به 3 ایستگاه رسید. بنابر اظهارات فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی با افتتاح این ایستگاه، سیرجان به سه بخش بلوار دکتر صادقی به سمت شمال، حدفاصل این بلوار و خیابان امام و در نهایت خیابان امام به سمت کمربندی و جنوب شهر تقسیم خواهد شد.
سرهنگ پاک‌ایزدی در گفت‌وگو با پاسارگاد، رسیدگی سریع‌تر به تصادفات، برخورد با تخلفات، نظم‌بخشیدن به ترافیک و تسریع کار مراجعان را از دلایل افتتاح این ایستگاه دانست. پیش از این قرار بود این ایستگاه در پارکینگ شهرداری منطقه 2 احداث شود که بنا به گفته پاک‌ایزدی، با بررسی‌های صورت گرفته، مکان فعلی مناسب‌تر ارزیابی شد.
وی با اشاره به این‌که در حال حاضر برآورد می‌شود این 3 ایستگاه برای سیرجان کافی است، اعلام کرد: «در صورت نیاز و بر مبنای تعداد جمعیت و خودرو و بازه زمانی ابلاغ تصادف و رسیدن کارشناس بر سر صحنه تصادف، ممکن است در آینده تعداد ایستگاه‌ها افزایش یابد.»
فرمانده نیروی انتظامی نیز ضمن تاکید بر لزوم احداث این ایستگاه جهت تسهیل امور، با بیان این‌که برای احداث این ایستگاه هزینه‌ای انجام نشده به پاسارگاد گفت: «امکانات این ایستگاه در حقیقت متعلق به ایستگاه روبروی دانشکده علوم پزشکی بود که با راه‌اندازی ایستگاه روبروی مهدیه، دیگر نیازی به آن وجود نداشت. بنابراین هزینه‌ای برای ایستگاه فعلی انجام نشده و صرفا جابجایی وسایل اتفاق افتاده است.»
همچنین در حاشیه این مراسم، فرمانده پلیس راه از وعده شهرداری برای خرید خوردوری ثبت تخلفات ساکن تا 10 اسفند خبر داد. بنابر اظهارات پاک‌ایزدی، سیرجان با در اختیار داشتن این خودرو نسبت به بسیاری از شهرها و مراکز کشور از جمله کرمان، پیشروتر محسوب شده و ثبت تخلفات خودروهای ساکن توسط این خودرو، یکی از بزرگ‌ترین معضلات ترافیکی شهر رو به رفع شدن خواهد رفت.
قابل ذکر است این خودرو قرار بود مدت‌ها پیش از تاریخ فعلی خریداری و راه‌اندازی شود اما با توجه به مشکلات تولیدی مربوط به خودروسازان داخلی و نیاز به استفاده از سامانه ستاد، به تاخیر افتاد اما بنابه گفته سرپرست فرمانداری در حاشیه مراسم افتتاح ایستگاه سوم پلیس راهور، با موافقت کمیته انطابق جهت ترک تشریفات، این خودرو به زودی توسط شهرداری خریداری خواهد شد.
گفتنی است در حاشیه این مراسم، دادستان سیرجان در گفت‌وگویی کوتاه با پاسارگاد اعلام کرد: «قانون از اقدامات پلیس راهنمایی و رانندگی جهت پیشبرد کارها حمایت می‌کند.» محسن نیک‌ورز با بیان این‌که تاکنون چند طرح خوب از سوی فرمانده پلیس راه ارایه شده، گفت: «یکی از این طرح‌ بحث ممنوعیت ورود کامیون‌ها به معابر شهری است که از جمله دغدغه‌های شهروندان است. طرح خوبی ارایه شده که فعلا در حال کارشناسی و جمع‌بندی است. با توجه به این‌که ورود کامیون‌ها به شهر مشکلاتی برای زیرساخت‌های شهری و شهروندان ایجاد می‌کند، این طرح نیاز به حمایت ما و قانون دارد و امیدواریم سریع‌تر انجام شود.»