جمعه, 08 بهمن 1400

هفته‌نامه شماره ۶۸۷ | ۴ بهمن۱۴۰۰

با حضور به موقع آتشنشانان شهرداری سیرجان انجام شد؛
جلوگیری از وقوع یک حادثه بزرگ

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان از جلوگیری انفجار تریلر حامل مایع هیدروکربن و وقوع یک حادثه بزرگ و جبران‌ناپذیر خبر داد.
به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات شهرداری سیرجان، آتشپاد‌سوم مهدی فیروزآبادی در توضیح این حادثه گفت: ساعت ۱۹:۰۷ روز شنبه هفته جاری وقوع یک حادثه به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که بلافاصله دو اکیپ عملیاتی آتش‌نشانی از ایستگاه شماره 2 و آتش‌نشانی زیدآباد با دستور ستاد فرماندهی آتش‌نشانی سیرجان به محل وقوع حادثه در جاده شهربابک (دوراهی کاظم‌آباد) اعزام شدند.
وی افزود: یک دستگاه تریلر حامل هیدروکربن مایع در لاین برگشت به سمت سیرجان به علت نامعلومی دچار واژگونی شد و با توجه به بار قابل اشتعال و انفجار مهیب تانکر، موارد ایمنی عملیاتی در دستور کار قرار گرفت.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سیرجان بیان کرد: نیروهای آتش‌نشانی با انجام تدابیر و ایجاد حلقه کامل ایمنی آب، از حجم بخار جمع شده مایع بر سطح زمین کاسته و با گودبرداری با فاصله از تانکر و هدایت مایع به داخل آن، پوشش تانکر و سطح گودی با استفاده از کف، مانع از انفجار و وقوع یک حادثه بزرگ و جبران‌ناپذیر شدند.
آتشپاد‌سوم مهدی فیروزآبادی اظهار داشت: ماموران آتش‌نشانی پس از ۳ ساعت تلاش بی‌وقفه و رعایت اقدامات ایمنی لازم به این عملیات مهیب پایان دادند.