جمعه, 08 بهمن 1400

هفته‌نامه شماره ۶۸۷ | ۴ بهمن۱۴۰۰

شهباز حسن‌پور در اولین سخنرانی‌اش پس از انتخابات مجلس تهدید کرد:
حاشیه‌سازان انتخابات را به پای میز محاکمه می‌برم

 دوازده سال سکوت کردم هر کار خواستند کردند، هرچه خواستند گفتند. باید دستگاه قضا با کسانی که با روح و روان مردم در انتخابات بازی کردند برخورد کند
 حاج قاسم عزیز! دفتر و خانواده شما و فرزندان شما کاملا اطلاع دارند که شما سه دوره تکلیف کردید که من در انتخابات باشم و مشکلات مردم محروم را مرتفع کنم

 شهباز حسن‌پور صبح شنبه- فردای انتخابات- به منظور زیارت حضرت امام‌زاده علی(ع) پس از زیارت قبور شهدا به صحن مطهر امام‌زاده آمده بود در جمع مردمی که به استقبال وی آمده بودند، سخنان مهمی بیان کرد.
وی ابتدا با تقدیر از حضور مردم سیرجان و بردسیر که مجددا وی را به نمایندگی خود انتخاب کردند، از تمامی دست‌اندرکاران انتخابات اعم از هیئت‌های اجرایی، نظارت، بازرسی، انتظامی و بقیه عوامل تقدیر کرد.
حسن‌پور سپس از حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید‌احمد حسینی نماینده ادوار مجلس تشکر کرد که با کناره‌گیری خود به دنبال وحدت و انسجام بود و نهایتاً کناره‌گیری خود را به نفع هیچکس ندانست. هرچند برخی کاندیداها خواستند این کناره‌گیری را به نام خود اعلام کنند.
 این دوره اولویت نخست من مسایل فرهنگی است
وی گفت: برای تنویر اذهان عمومی باید عرض کنم که من به خاطر شهرستان مجبور بودم تا‌کنون برای ایجاد زیرساخت‌های اقتصادی، درمانی، عمرانی، اشتغال و مسکن مردم اقداماتی را انجام دهم اما این دوره اولویت نخست من مسایل فرهنگی است. در این انتخابات، متوجهِ یک نقیصه‌ی بزرگ فرهنگی شدم که عده‌ای برای رسیدن به مجلس تمام فرهنگ و اخلاقیات را زیر پا می‌گذارند و این یک نقیصه فرهنگی است که باید اصلاح شود. ما نباید بگذاریم این فرهنگ غلط هر دور بیشتر و گسترش یابد.
حسن‌پور با اشاره به این‌که در انتخابات شورای شهر، مردم و کاندیداها از خرید رای و بداخلاقی‌ها سخن می‌گفتند، تصریح کرد: در این انتخابات، خودم مستقیماً این موارد را مشاهده کردم و متوجه معضل «فقر فرهنگی» شدم و ان‌شاءالله به کمک تک‌تک شما این معضل را حل خواهیم کرد. تمام مردم شاهد بودند که نگذاشتم در انتخابات کسی از ناحیه‌ ستاد من به بداخلاقی دست بزند. مردم این همه جلسه گذاشتند، هیچ‌کس حتی یک کلمه‌ی توهین‌آمیز از زبان من نشنید ولی برخی‌ها انگار جز من و تخریب من چیز دیگری برای گفتن در سخنرانی‌های‌شان نداشتند. وی ادامه داد: با این وجود من از همه کاندیداها تشکر می‌کنم که آمدند و انتخابات را حتی با تخریب من گرم کردند. من به خصوص از خانم دکتر رنجبر، این پزشک مومن و خانم مهندس منصوری و کسانی که حاضر نشدند مثل بقیه بداخلاقی کنند و همچنین از کاندیداهایی که به نفع من انصراف دادند، تشکر ویژه دارم. معتقد هستم که به آقای ضابطی نیز ظلم شد و چندین بار به دروغ، انصراف او را به نفع خودشان اعلام کردند. در مورد آقای معتمدی هم قرار شد که رسماً صف خودش را از متخلفان جدا کند. دیشب با ایشان مفصل صحبت کردم و در شورای تامین هم این مباحث مطرح شد. آقای معتمدی بایستی رسماً و علناً صف خودش را از افراد خائن به مردم که با شب‌نامه‌ها و پیامک‌های دروغ روح و روان مردم را در حمایت از وی آزردند، جدا کند. در غیر این‌صورت، تمامی موارد تخلف به صورت مستند در اختیار من و دستگاه های مسئول قرار دارد و از طریق مراجع ذیصلاح پیگیری خواهم کرد و مجرمان را به پای میز محاکمه می‌برم تا یک بار برای همیشه افراد مخل امنیت روانی مردم شناخته و مجازات شوند.
 بایستی تکلیف بداخلاقان و متخلفان این انتخابات مشخص شود
نماینده مردم سیرجان و بردسیر ضمن برشمردن مصادیق تخلفات و بداخلاقی‌های ایام تبلیغات انتخابات افزود: مثلاً در چندین نوبت انتشار دادند که من انصراف داده‌ام و یا مبحث پول‌های کثیفی که در انتخابات تزریق شد زیبنده سیرجان و بردسیر ما نیست و قطعاً از راه نامشروع حاصل شده است. باید تکلیف این‌ها را دستگاه قضایی مشخص کند. از وزیر محترم اطلاعات می‌خواهم که بدون رودربایستی رسیدگی کند و بررسی کنند برخی آرای نجومی به یک باره از کجا می‌آید. به احترام برگ برگ آرای مردم که با صداقت به صندوق انداختند و فریب برخی افراد هوچی اطراف کاندیداها را نخوردند پیگیری می‌کنم و تکلیف این‌ها را در شهر مشخص خواهم کرد. قطعاً از رییس دستگاه قضا، خواهم خواست تا پشت پرده افرادی که باندهای مافیایی دارند و معلوم نیست از کجا این پول‌های کثیف را به دست آورده و وارد انتخابات می‌کنند، مشخص ‌کند.
حسن‌پور به متخلفان انتخابات هشدار داد: به عنوان یک سرباز که بیش از۲۵ سال لباس مقدس بسیجی را بر تن داشته‌ام، صراحتا اعلام می‌کنم که اگر قرار باشد از مجلس انصراف هم بدهم، خائنان به مردم و افرادی را که بداخلاقی کردند، معرفی خواهم کرد تا با نام زیبای این شهرستان و خانواده شهدا و فرهیختگان و فرزانگان بازی نکنند.
وی با تاکید بر این موضوع که پس از زیارت این مکان به دیدار مردم بردسیر و سپس به آرامگاه سرلشکرشهید سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی خواهم رفت و عقده‌ها و درددل‌های خویش را با آن شهید سرفراز در میان خواهم گذاشت، گفت: حاج‌قاسم عزیز! دفتر و خانواده شما و فرزندان شما کاملا اطلاع دارند که شما 3 دوره تکلیف کردید که من در انتخابات باشم و مشکلات مردم محروم را مرتفع کنم. کاش بودید و می‌شد بگویم که چه ناجوانمردی‌هایی در حق سرباز شما انجام دادند. در مسجدی، یک روحانی به یکی از شهروندان گفته بود که به فلانی رای بده چرا که مورد تایید سپاه است. من با فرماندهی سپاه تماس گرفتم به شدت تکذیب کردند. آقایی با لباسی مقدس در خوابگاه دانشجویان به دنبال خرید رای بوده است. در بسیاری نقاط خیلی‌ها سعی کردند با فریب مردم و خرید رای، انتخابات را منحرف کنند که اراده مردم نگذاشت انتخابات منحرف شود. از همه این موارد، فیلم و عکس و مستندات داریم و ارایه شده و یا ارایه می‌شود. مقامات مسئولِ دادستانی و امنیتی از من خواستند مدارک را به دستگاه قضایی بدهم و صراحتا اعلام کردند که با هیچکس هم رودربایستی نداریم و من پیش‌تر نیز به آنها گفته‌ام که اگر فرزند من نیز تخلف بکند، باید با او برخورد کنید.
شهباز حسن‌پور در ادامه گفت: با وجود همه خدمات اما در تمامی محله‌‌ها، مردم هنوز گلایه داشتند. واقعاً شنیدن این گلایه‌ها، دردآور بود و باید شهر را از این وضعیت نابه‌سامان نجات دهیم. اولویت ما علاوه بر مسایل فرهنگی که این دور باید پیگیری شود، عمران و زیباسازی شهری و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام نیز هست. این‌ها خواسته‌های به‌حق مردمی است که در این شهر زندگی می‌کنند.
 اولویت دیگر من، مطالبه‌گری از شرکت‌های صنعتی و معدنی است
نماینده منتخب مردم شهرستان‌های سیرجان و بردسیر در مجلس یازدهم افزود: اولویت دیگر من، مطالبه‌گری از شرکت‌های صنعتی و معدنی است که درآمدهای هنگفت میلیاردی دارند ولی در پرداخت مالیات فرار می‌کنند. مالیات را نه خواربارفروش و بقال بلکه باید کسانی بپردازند که درآمدهای کلان دارند. مشکل امروز ما، مدیران پروازی است که هیچ دردی از مردم دوا نمی‌کنند و به فکر مشکلات مردم نیستند. الان انتخابات تمام شده و فارغ از هر گونه تعارف و تبلیغات، مردم بدانید که من فریادرس شما خواهم بود. متاسفانه هر چه رعایت کردیم، برخی‌ها گستاخ‌ترشدند. به مسئولین معادن می‌گویم که اولویت اصلی آنان باید اشتغال نیروی بومی باشد.
حسن‌پور با بیان این‌که در مسایل کلی شهرستان باید او و دیگر مسئولان تجدیدنظر کنند، ادامه داد: در دوره چهارم نمایندگی خودم در مجلس بیشتر پیگیری خواهم کرد تا از نیروهای زبده و اهل فن و مجرب به عنوان مشاور استفاده کنم تا خلاء‌ها و نارسایی‌ها را برطرف کنیم.