افزایش میزان مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به کرونا در استان کرمان
 ایسنا: رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: متوسط مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا تا یک ماه گذشته در استان کرمان در حدود یک تا دو نفر بوده که متاسفانه این میزان مرگ و میر در یک ماه اخیر به ۴ نفر رسیده است.
دکتر "حمیدرضا رشیدی‌نژاد" با اشاره به اینکه طبق آخرین اعلام رسمی سازمان بهداشت جهانی حدود ۱۰ میلیون نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند بیان کرد: انتظار می رفت بعد از بازگشایی‌ها، شاهد آغاز موج دوم ویروس کرونا در کشور باشیم و این قابل پیش‌بینی بود. وی با اشاره به کاهش میزان حساسیت مردم به ویروس کرونا گفت: در اوایل اپیدمی ویروس کرونا در کشور، مردم نسبت به این قضیه حساس بوده و تا حدودی ترس ابتلا به این ویروس در بین مردم وجود داشت اما متاسفانه هم اکنون میزان رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی و اجتماعی در سطح جامعه از حدود ۸۰ درصد ابتدای شیوع این ویروس در کشور، به کمتر از ۲۰ درصد رسیده است. رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان این مطلب که دست‌ها باید مرتب شست و شو شوند، تاکید کرد: همچنان بحث رعایت فاصله گذاری فیزیکی و اجتماعی مورد تاکید است که این فاصله حداقل باید ۱.۵ متر باشد و هر چه این فاصله بیشتر باشد، احتمال سرایت ویروس کمتر است و زدن ماسک برای فرد سالم و فرد ناقل بالای ۹۵ درصد احتمال واگیری را کمتر می‌کند.
رشیدی‌نژاد به ورود دستگاه‌های نظارتی بر امر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح جامعه اشاره و با اعلام خبر اعمال جریمه‌های سنگینی برای متخلفین تصریح کرد: براساس اطلاعات استخراجی از سوی وزارت بهداشت، شهرستان‌های استان کرمان هم اکنون در وضعیت قرمز و نارنجی و با خطر متوسط قرار دارند این در حالی است که تا ۲ ماه گذشته ماه شاهد همه‌گیری ویروس در استان نبودیم و رعایت پروتکل های بهداشتی و مسائل بهداشتی و حفاظتی از سوی مردم بیشتر بود.