یکشنبه, 23 مرداد 1401

هفته‌نامه شماره ۶۹۴| ۲۳ اسفند ۱۴۰۰

کنکور در سالن‌های ورزشی برگزار شود

 پاسارگاد
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: قیمت ماسک‌ها در کرمان متفاوت است که باید قیمت‌ها شکسته شود و ماسک به آسانی در دسترس مردم قرار گیرد. به گزارش خبرنگار مهر، حمید‌رضا رشیدی‌نژاد با اشاره به وضعیت تولید ماسک در استان بیان داشت: با توجه به راه‌اندازی دستگاه‌های جدید تولید ماسک در استان معتقدم از این پس نیاز استان به ماسک مرتفع خواهد شد و مشکلی در این خصوص نخواهیم داشت.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: در حال حاضر مواد ضدعفونی‌کننده مخصوص دست در داروخانه‌ها موجود است. مواد ضدعفونی‌کننده باید دارای الکل ۷۰ درصد باشد و اگر این مواد با الکل ۴۰ درصد ارایه شود تخلف محسوب می‌شود و پیگرد قانونی دارد.
رشیدی‌نژاد در خصوص برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم و صفر اظهار داشت: صدا‌و‌سیما و رسانه‌های دیگر باید دستورالعمل‌های مربوط به ایام عزاداری محرم و صفر را اعلام کنند و در راستای اجرای دقیق این دستورالعمل‌ها باید دادستانی، نیروی انتظامی و بسیج به تبلیغات اسلامی کمک کنند تا این مراسم بر طبق مصوبه ستاد ملی برگزار شود.
رشیدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری کنکور اشاره کرد و یادآور شد: دو هفته دیگر تا برگزاری کنکور باقی مانده، ضمن اینکه در همه شهرها سالن‌های ورزشی بزرگ وجود دارد که تاکید می‌کنیم استفاده از سالن‌های ورزشی به جای مدارس جهت برگزاری آزمون در اولویت قرار گیرد زیرا امکان دارد پروتکل‌های بهداشتی در مدارس به خوبی رعایت نشود که در این راستا می‌توان از ظرفیت مصلاها نیز برای برگزاری کنکور استفاده کرد.